Záchytná schopnost Vašeho filtračního zařízení je dána velikostí zrn křemičitého písku, použitého ve filtru.
Vyměňte písek za filtrační hmotu Zelbrite, která má několikanásobně větší povrchovou plochu zrn a zachytí jemnější částečky. Zachytává i dusičnany obsažené ve vodě. Ušetří Vám prostředky a zlepší čistotu vody.
U bazénu se skimmerem se časem vytvoří nevzhledná „linka“ tvořená z nečistot, opalovacích krémů, apod. Na čištění můžete použít různé speciální přípravky.
Použijte dětské mýdlo a teplou vodu. Řešení je levné, účinné a hygienicky nezávadné. Pokud něco zůstane v bazénu, lehce to zachytí bazénová filtrace.
Plovoucí dávkovače s tabletou chlóru Vám může způsobit pálení očí nebo pokožky, může také vybělit bazén. Je to velmi nevhodná hračka pro děti. Tableta ve skimmeru při vypnutém filtračním zařízení poškozuje svou koncentrací košík a plovák skimmeru.
Plovoucí dávkovač s tabletou umístěte do skimmeru a to jen po dobu filtrace. Po skončení filtrování dávkovač uschovejte do plastové nádoby a umístěte z dosahu slunce a dětí.
Pokud nemáte bazén zastřešený nebo se koupete a zastřešení je otevřené, dopadá na hladinu vody UV záření. Vlivem UV záření se rozpadá volný chlór obsažený ve vodě.
Desinfekční činidla dávkujte večer po skončení koupání. Do dalšího rána se voda vyčistí a dojde k rovnoměrnému rozmíchání těchto látek.
U bazénů se skimmerovým systémem filtrace jsou většinou trysky umístěny naproti skimmeru v horní části bazénu. Z hlediska hydrauliky vody toto umístění není optimální, jelikož nedochází k dokonalému promíchání chemie s celým objeme vody. Zvláště v letních měsících, při zatíženém bazénu, může dojít i při správném dávkování bazénové chemie k tvoření řasy v určitých místech bazénu.
Natočte trysky směrem ke dnu bazénu o cca 45°. Nečistoty na hladině se budou ke skimmeru dostávat o něco déle, ale celková čistota bazénu se zlepší.